Autor: Redakcja
Data: 01.04.2021
Skarpetki techniczne Compressport – przegląd kolekcji

Skarpetka skarpetce nierówna, a Compressport ma ich w swoim portfolio całą gamę. Super modele na każdą okazję. Ale! Który najlepiej sprawdzi się na biegu asfaltowym czy trailowym, a który podczas rowerowych wypraw?  Sprawdźcie w naszej recenzji.

Pro Racing Socks v3.0  

Mimo, iż jest to podstawowy model skarpetek, to moim zdaniem spełnia doskonale oczekiwania 99% biegaczy. Wykonane z cienkiego materiału ze wstawkami z siateczki doskonale sprawdzają się latem, jednak używałem ich też z powodzeniem jesienią czy wiosną. Mimo niedużej grubości, skarpetki są odporne na przetarcia i mi osobiście służą już 2 sezon (a lekkiego życia nie mają 😊).

Materiał, z którego zostały wykonane skarpetki jest elastyczny i rozciągliwy, dzięki czemu bardzo dobrze opina stopę i ściśle do niej przylega. Dodatkowo, dopasowana konstrukcja zapobiega tak irytującemu, zsuwaniu i rolowaniu się skarpetki na stopie.

Model ten doskonale sprawdzi się również wszędzie tam, gdzie potrzebujemy „technicznych”, odprowadzających pot i dobrze oddychających skarpetek, tj. na siłowni czy podczas zajęć fitness.

Skarpetki Pro Racing Socks występują w wersji Run High oraz Run Low.

Pro Racing Socks V3.0 Trail

Wersja trailowa modelu Pro Racing Socks V3.0. Tak naprawdę oprócz dłuższego kroju i delikatnie pogrubionego materiału na pięcie i palcach nie różni się niczym szczególnym od „klasycznego” modelu  V3.0.

Warianty kolorystyczne skarpetek Pro Racing V3.0 Trail.

Pro Racing Socks V3.0 Trail
Pro Racing Socks V3.0 Trail
Pro Racing Socks V3.0 Trail

Pro Racing Socks V3.0 Bike

Skarpetki dedykowane dla rowerzystów jednak moim zdaniem śmiało można je używać jako skarpetki biegowe. Wyróżnia je dłuższy krój, dalej sięgający za kostkę. Bardzo wygodne i komfortowe !

Warianty kolorystyczne skarpetek Pro Racing Socks V3.0 Bike

Pro Racing Socks V3.0 Bike
Pro Racing Socks V3.0 Bike
Pro Racing Socks V3.0 Bike

Pro Marathon Socks

Osobiście moje ulubione skarpetki z rodziny Compressport. Idealnie wykonane pod względem długości, grubości materiału i niesamowicie ładne !

Pro Marathon Socks
Pro Marathon Socks
Pro Marathon Socks

Miękki materiał sprawia, że są niesamowicie wygodne i komfortowe. Palce i pięta zostały wykonane z grubszego materiału, oprócz przedłużenia żywotności skarpetek wpływa to również na amortyzację wstrząsów. Co ważne, biegając w nich nawet w upalną, letnią pogodę moje stopy cieszyły się komfortem, były suche i nie miałem żadnych problemów z pęcherzami czy odciskami. Zdecydowanie polecam !

Warianty kolorystyczne skarpetek Pro Marathon Socks

Shock Absorb Socks

 Na pierwszy rzut oka bardzo podobne do skarpetek Pro Marathon, jednak wyróżnia je zdecydowanie grubsza dolna część skarpetki. Doskonale amortyzuje wstrząsy i zapewnia komfort nawet podczas długiego biegu.

Według producenta skarpetki posiadają delikatną kompresję w niektórych miejscach, co mogę potwierdzić. Trzymają stopę i zapewniają jej odczuwalne wsparcie. Mimo grubości i gęstości materiału z powodzeniem stosowałem je podczas cieplejszej pogody.

Warianty kolorystyczne skarpetek Shock Absorb Socks

Shock Absorb Socks
Shock Absorb Socks

Ultra Trail Socks  

Dość specyficzny model ze względu na krój. Długie, sięgające do początku mięśnia łydki dobrze leżą na nodze. Bardzo dobrze sprawdziły się podczas biegów w terenie, błocie czy trawach, gdzie długi krój doskonale zakrywał i chronił skórę. Miękki materiał sprawia, że są bardzo wygodne, nawet przy długotrwałym noszeniu. Używane zarówno latem i zimą doskonale sprawdzały się w obu tych porach roku.

Warianty kolorystyczne skarpetek Ultra Trail Socks.

Ultra Trail Socks
Ultra Trail Socks