Autor: Redakcja
Data: 12.04.2021
Skarpetki Compressport – 10 lat innowacji

10 lat temu, wykorzystując dostępne rozwiązania technologiczne, rozpoczęliśmy pracę nad skarpetkami, czyli nad tym, co w teorii wydaje się najprostszym sprzętem.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi inżynierów marki Compressport oraz sportowców pojawiły się ProRacing Socks. Skarpetki biegowe i rowerowe,  wykonane z wykorzystaniem innowacyjnej technologii kropeczek 3D.DOTS, która od tamtej pory na stałe zagościła w tych produktach. Właśnie mija dekada od powstania pierwszego modelu, którego rozwiązania na stałe zakorzeniły się w DNA Compressport!

Kropki warte uwagi

Zanim powstały skarpetki ProRacing Socks, wspomniana wyżej technologia nie była wykorzystywana. Dopiero współpraca biegaczy i naukowców pracujących dla szwajcarskiego lidera kompresji pozwoliła na właściwe podejście do tematu:

  1. Zdefiniowanie potrzeb sportowców i zwrócenie uwagi na detale pozwalające im lepiej przygotować się do startu i zagwarantować lepsze samopoczucie podczas wysiłku.
  2. Wykorzystanie wiedzy i doświadczenia naukowców oraz znajomość dostępnych rozwiązań, by odpowiedzieć na wskazane potrzeby.

Efektem tej kooperacji było właśnie powstanie unikatowej technologii 3D.DOTS. Skarpetki biegowe i rowerowe pokryte tymi kropeczkami są gwarantem wielu korzyści dla zawodników. Ich zastosowanie odpowiada m.in. za absorpcję wibracji, ochronę wrażliwych obszarów, zwiększania przepływu krwi poprzez delikatną akupresurę czy też zoptymalizowanie wydajności podczas treningu. Nie jest to jednak ostatnie słowo marki Compressport!

Wielka siódemka Compressport

Niezależnie od dystansu czy intensywności wyzwań, skarpety biegowe i rowerowe ProRacing Socks w pełni zadbają o komfort stóp, aby zawodnik mógł skupić się wyłącznie na założonym celu.

Skarpetki Compressport to:

  1. Ochrona.
  2. Wentylacja.
  3. Propriocepcja.
  4. Wsparcie.
  5. Stabilność.
  6. Kontrola wilgoci.
  7. Komfort.

Załóż i zacznij działać!

W naszej ofercie znajdują się skarpetki z odpowiednio dostosowaną i rozmieszczoną technologią 3D.DOTS – wszystko w zależności od uprawianej dyscypliny sportu. Model trailowy pozwoli uzyskać dodatkową stabilność i propriocepcję na błotnistych szlakach, z kolei tradycyjne biegowe gwarantują zwiększoną przyczepność i zapobiegają występowaniu „punktów zapalnych”, np. podczas maratonów ulicznych. Wszystkie skarpetki Compressport zostały zaprojektowane przez profesjonalistów tak, aby sprostać wymaganiom konkretnych dyscyplin.

Obiecanki nie cacanki!

Wraz ze skarpetkami Compressport Pro Racing Socks v1.0, które pojawiły się na rynku dokładnie 10 lat temu, nadeszła innowacyjna rewolucja zmieniająca dosłownie oblicze skarpet dla sportowców. Od Diego Pazosa do Joaquima Rodrigueza, od UTMB® do Tour de France – nasi elitarni sportowcy przyczynili się do rozwoju i sukcesu legendarnego produktu, którego trzecią generację mają aktualnie sposobność stosować zawodnicy na całym świecie.

Przez ostatnią dekadę obserwowaliśmy, jak pozornie prosta skarpeta wyposażona w technologię 3D. DOTS, przekracza linie mety wyprzedzając konkurencję i tworząc tym samym nowe ślady na kartach historii.