Autor: Redakcja
Data: 30.03.2021
Compressport Shock Absorb – technologia zapewniająca komfort

Niektóre buty posiadają grubszą, bardziej „gąbczastą” podeszwę dla stłumienia wstrząsów powstałych w wyniku kontaktu z podłożem. Identyczne zastosowanie mają Shock Absorb Socks – skarpetki biegowe marki Compressport. 

shock absorb socks

Zastosowanie wentylowanej siateczki znanej z innych produktów i duże, bardzo grube wkładki w najbardziej wrażliwych obszarach to gwarancja dobrej amortyzacji i komfortu użytkowania nawet przez cały dzień. Kostka i podeszwa są wyściełane panelami z mikrofibry, które odprowadzają pot. Dzięki temu zawodnik może cieszyć się sprężystością i świeżością podczas wysiłku. Skarpetki do biegania są wyposażone w grubsze kropki 3D.Dots zlokalizowane na goleniach i kostce. Jeszcze lepiej absorbują wstrząsy i wibracje, co korzystnie wpływa na wygodę. Wspomniane kropeczki są bardziej zagęszczone w środkowej i przedniej części stopy. Stymulują tym samym przepływ krwi, a sama stopa jest pewnie ułożona w bucie. Dzięki tej stabilności w połączeniu z optymalnym odprowadzaniem potu nie tylko poprawia się komfort, ale redukuje się również ilość występujących pęcherzy na długich, wyczerpujących startach i treningach. Skarpetki Compressport chronią stopy przed przegrzaniem, a paznokcie przed zmianą koloru, a nawet ich  utratą. Niezależnie od tego czy biegniesz na szosie, czy na trailowej trasie masz gwarancję 100% w każdych warunkach!

shock absorb grey
shock absorb black
shock absorb white

Skarpetki biegowe Compressport Shock Absorb Socks – technologie:

  • Grip 3D.Dots – kropeczki wchłaniające pot – nie nasiąkają i pozwalają na swobodny przepływ powietrza, co jest gwarantem szybkiego wysychania.
  • Ergo Fit – skarpetki do biegania są perfekcyjnie dopasowane. Nie ściskają palców i nie powodują otarć.
  • Ultra-Comfort – tkane włókna zwiększają komfort działania.
  • Water Extraction – szybkie odprowadzanie wody i potu.
  • Shock Absorber – absorpcja wstrząsów dla tłumienia efektu „fali uderzeniowej” na mięśnie, żyły i stawy